O nás

Kadeřnický ateliér Tomáše Kotlára patří ke špičce na české kadeřnické scéně.

"Pravidelně se účastníme různých akcí, módních přehlídek nebo soutěží krásy a kreativita i náš progresivní rozvoj dokazují, že se řadíme mezi pražskou elitu v kadeřnickém oboru." říká Tomáš o svém týmu.

Tomáš začal v oboru pracovat před 28 lety a už v roce 1991, pár let po vyučení, otevřel svůj první ateliér Picasso.

Po vystřídaní několika provozoven se před pár lety usadil v bývalém Tyršově domě na Praze 1, kde v současnosti vlastní salón o rozloze 250 m2
a poskytuje svým zákazníkům kompletní služby.

Nápady nás posouvají

Kromě vedení ateliéru a vlastních kolekcí je Tomáš také iniciátorem nových projektů. Neustále se snaží přinášet na český kadeřnický trh inovace.

 • Přehlídku kadeřnického umu Picasso hair show v hotelu Hilton si v roce 2014 nenechala ujít, ani po dvacáté,  více jak tisícovka hostů z celé České republiky i ze zahraničí.
 • Frančíza Hair Atelier Kotlár je první ryze český frančízový systém v kadeřnickém oboru.
  Po dlouholetém působení na kadeřnické scéně České republiky a po mnoha zkušenostech s vedením vlastních salónů ho založil Tomáš pod svým jménem.
 • V roce 2016 Tomáš vytvořil a uskutečnil nový projekt pod názvem "Hair Maraton", ve spojení s nadací Terezy Maxové dětem a Loreál Professionnel. Akce se uskutečnila na Ovocném trhu na Praze 1, pod širým nebem. Kadeřníci zde upravovali vlasy návštěvníkům za symbolickou cenu 200 Kč. Výtěžek šel na nadaci Terezy Maxové dětem a vybralo více jak 30 000 Kč.

Picasso hairshow

Podívejte se na videa z naší každoroční přehlídky:

Frančízing

Franchising Hair Atelier Kotlár ve spolupráci s firmou Loreal Professionnel je první ryze český frančízový systém v kadeřnickém oboru. 

 

franciza-logo

 

Po dlouholetém působení na kadeřnické scéně České republiky a po mnoha zkušenostech s vedením vlastních salónů ho založil pod svým jménem Tomáš Kotlár, přední český kadeřník. 

Systém je určen pro začínající podnikatele, kteří chtějí mít svůj vlastní salón s předem ověřeným a fungujícím podnikatelským konceptem. Tomáš tak nabízí nejen kadeřnicím a kadeřníkům své know-how a svůj podnikatelský záměr. Tím se zmenšují rizika spojená s podnikáním a zájemce potřebuje minimální vstupní kapitál.

Maximální servis v ceně

V ceně Franchisi jsou:

 • Tři obsluhy se značkou Hair Atelier Kotlár, které podle návrhu Tomáše Kotlára vyrábí firma Ceriotti a kompletní vybavení salónu nábytkem v hodnotě 250.000,- Kč
 • PC, tiskárna, PC kadeřnický program v hodnotě 50.000,- Kč
 • Zaměstnance si každý majitel frančízového salónu musí najít sám. V ceně frančízy je 5x ročně školení dle vlastního výběru. Vzdělávání je stěžejní a klíčová myšlenka konceptu Hair Atelier Kotlár. Školení může být až v hodnotě 60.000,- Kč
 • Zajištění výhodnějších podmínek u firmy Loreal Professionnel ( Odběr zboží, Školení, Prezentace Vašeho salonu )
 • Vstupenky na Picasso Show v hodnotě 10.000,- Kč
 • Výhodou zapojení do franchizového řetězce je možnost využití propagačních materiálů a jiných reklamních výhod, které zajišťují rychlý start pro vznikající salóny.

Salón pro každého

 • Předpokladem k partnerství je chtít svým klientům poskytovat ty nejlepší služby, jak to dělá sám Tomáš, a dobře znát podstatu franchisingu.
 • Při podpisu pětileté smlouvy zaplatí franchizant pouze tři splátky. Základní poplatek je 12.000 Kč měsíčně plus DPH. Když všechno proběhne v pořádku, poslední tři splátky na konci pětiletého období majitel salónu neplatí, protože je vlastně zaplatil předem.
 • Důležitou podmínkou jsou adekvátní prostory. Měly by mít alespoň 40 až 50 m2, protože podpisem smlouvy získá majitel minimálně 3 obsluhy. Salón nesmí být v patře ani ve sklepě a měl by mít alespoň malou výlohu, aby bylo vidět dovnitř.
 • Další podmínkou frančízy Hair Atelier Kotlár je spolupráce se značkou Loreal Professionel. Pro majitele salónu to znamená odebírat měsíčně zboží. Průměrný odběr zboží spočítáme každému zájemci o franchizing podle počtu kadeřnických obsluh.
První frančízový salón byl otevřen v roce 2007 v Liberci, další vznikl na Slovensku ve městě Partizánské, ve Vysokém Mýtě a nejnovější frančízový salón byl otevřen v Praze. Zajímáte-li se o frančízu, kontaktujte nás na tel. čísle 737 72 97 41 nebo e-mailem na tyrsuvdum@atelierkotlar.cz.

Jednodenní kurzy pro kadeřníky

Školení se konají v našem salónu, Újezd 40, Praha 1 od 10 do 16 hod. Maximální počet je 12 účastníků.

Pro aktuální nabídku kurzů pro kadeřníky se informujte telefonicky na čísle 602 317 373.

Náplň kurzů:

 • Dopoledne - praktická ukázka dvou typů střihů - Tomáš Kotlár
 • Odpoledne od 13 do 15 hod. - Technický trénink - každý účastník si na své vlastní modelce vyzkouší jednu technologii střihu dle vlastní volby

Na kurz si každý kadeřník donese tyto pracovní pomůcky: nůžky, efilační nůžky, hřebeny na stříhání, spony (skřipce), fén, kartáče na foukání. Kadeřník si na kurz zabezpečí vlastní modelku, na které bude prakticky trénovat střih.

Jednou z posledních věcí, která má velký úspěch je instruktážní video, na kterém Tomáš Kotlár spolu s Dádou Kusou představuje Střihy a výčesy do každého salónu. DVD dá zakoupit za 590 Kč. 
akademie-dvd

Ukázka kurzu Krok za krokem:

Stáhněte si ukázku v PDF.