O nás

Kadeřnický ateliér Tomáše Kotlára patří k špičce na české kadeřnické scéně.

"Pravidelně se účastníme různých akcí, módních přehlídek nebo soutěží krásy a kreativita i náš progresivní rozvoj dokazují, že se řadíme mezi pražskou elitu
v kadeřnickém oboru." říká Tomáš o svém týmu.

Tomáš začal v oboru pracovat před 20 lety a už v roce 1991, pár let po vyučení, otevřel svůj první ateliér Picasso.

Po vystřídaní několika provozoven se před pár lety usadil v bývalém Tyršově domě na Praze 1, kde v současnosti vlastní salón o rozloze 250 m2
a poskytuje svým zákazníkům kompletní služby.

Nápady nás posouvají

Kromě vedení ateliéru a vlastních kolekcí je Tomáš také iniciátorem nových projektů. Neustále se snaží přinášet na český kadeřnický trh inovace.

 • Přehlídku kadeřnického umu Picasso hair show v hotelu Hilton si v letošním roce nenechala ujít, ani po devatenácté, tisícovka hostů z celé České republiky i ze zahraničí.
 • Frančíza Hair Atelier Kotlár je první ryze český frančízový systém v kadeřnickém oboru.
  Po dlouholetém působení na kadeřnické scéně České republiky
  a po mnoha zkušenostech s vedením vlastních salónů ho založil Tomáš pod svým jménem.

Picasso hairshow

Podívejte se na videa z naší každoroční přehlídky:

Frančízing

Franchising Hair Atelier Kotlár ve spolupráci s firmou Loreal Professionnel je první ryze český frančízový systém v kadeřnickém oboru. 

 

franciza-logo

 

Po dlouholetém působení na kadeřnické scéně České republiky a po mnoha zkušenostech s vedením vlastních salónů ho založil pod svým jménem Tomáš Kotlár, přední český kadeřník. 

Systém je určen pro začínající podnikatele, kteří chtějí mít svůj vlastní salón s předem ověřeným a fungujícím podnikatelským konceptem. Tomáš tak nabízí nejen kadeřnicím a kadeřníkům své know-how a svůj podnikatelský záměr. Tím se zmenšují rizika spojená s podnikáním a zájemce potřebuje minimální vstupní kapitál.

Maximální servis v ceně

V ceně Franchisi jsou:

 • Tři obsluhy se značkou Hair Atelier Kotlár, které podle návrhu Tomáše Kotlára vyrábí firma Ceriotti a kompletní vybavení salónu nábytkem v hodnotě 250.000,- Kč
 • PC, tiskárna, PC kadeřnický program v hodnotě 50.000,- Kč
 • Zaměstnance si každý majitel frančízového salónu musí najít sám. V ceně frančízy je 5x ročně školení dle vlastního výběru. Vzdělávání je stěžejní a klíčová myšlenka konceptu Hair Atelier Kotlár. Školení může být až v hodnotě 60.000,- Kč
 • Zajištění výhodnějších podmínek u firmy Loreal Professionnel ( Odběr zboží, Školení, Prezentace Vašeho salonu )
 • Vstupenky na Picasso Show v hodnotě 10.000,- Kč
 • Výhodou zapojení do franchizového řetězce je možnost využití propagačních materiálů a jiných reklamních výhod, které zajišťují rychlý start pro vznikající salóny.

Salón pro každého

 • Předpokladem k partnerství je chtít svým klientům poskytovat ty nejlepší služby, jak to dělá sám Tomáš, a dobře znát podstatu franchisingu.
 • Při podpisu pětileté smlouvy zaplatí franchizant pouze tři splátky. Základní poplatek je 12.000 Kč měsíčně plus DPH. Když všechno proběhne v pořádku, poslední tři splátky na konci pětiletého období majitel salónu neplatí, protože je vlastně zaplatil předem.
 • Důležitou podmínkou jsou adekvátní prostory. Měly by mít alespoň 40 až 50 m2, protože podpisem smlouvy získá majitel minimálně 3 obsluhy. Salón nesmí být v patře ani ve sklepě a měl by mít alespoň malou výlohu, aby bylo vidět dovnitř.
 • Další podmínkou frančízy Hair Atelier Kotlár je spolupráce se značkou Loreal Professionel. Pro majitele salónu to znamená odebírat měsíčně zboží. Průměrný odběr zboží spočítáme každému zájemci o franchizing podle počtu kadeřnických obsluh.
První frančízový salón byl otevřen v roce 2007 v Liberci, další vznikl na Slovensku ve městě Partizánské, ve Vysokém Mýtě a nejnovější frančízový salón byl otevřen v Praze. Zajímáte-li se o frančízu, kontaktujte nás na tel. čísle 737 72 97 41 nebo e-mailem na tyrsuvdum@atelierkotlar.cz.

Jednodenní kurzy pro kadeřníky

Školení se konají v našem salónu, Újezd 40, Praha 1 od 10 do 16 hod. Maximální počet je 12 účastníků.

Pro aktuální nabídku kurzů pro kadeřníky se informujte telefonicky na čísle 602 317 373.

Náplň kurzů:

 • Dopoledne - praktická ukázka dvou typů střihů - Tomáš Kotlár
 • Odpoledne od 13 do 15 hod. - Technický trénink - každý účastník si na své vlastní modelce vyzkouší jednu technologii střihu dle vlastní volby

Na kurz si každý kadeřník donese tyto pracovní pomůcky: nůžky, efilační nůžky, hřebeny na stříhání, spony (skřipce), fén, kartáče na foukání. Kadeřník si na kurz zabezpečí vlastní modelku, na které bude prakticky trénovat střih.

Jednou z posledních věcí, která má velký úspěch je instruktážní video, na kterém Tomáš Kotlár spolu s Dádou Kusou představuje Střihy a výčesy do každého salónu. DVD dá zakoupit za 590 Kč. 
akademie-dvd

Ukázka kurzu Krok za krokem:

Stáhněte si ukázku v PDF.